+90 312 448 23 29
+90 505 120 89 75

Bizi takip edin

Şimdi size sizin gibi saç dökülmesi problemini 25'li yaşlardan itibaren yaşamaya başlamış ve belki de denenebilecek tüm yöntemleri denemiş biri olarak çıkardığım sonuçları anlatacağım.

Günümüzde ve geçmişte bir çok insan benim gibi saç dökülmesi problemi ile karşılaşmıştır, hemen hepsi bu problem için çözümler aramış, ilaçlar kullanmış, saç ektirmiş veya protez saç kullanmıştır.
Evet bu saydığım yöntemlerin tamamını bende denedim.

Saçlarımın azaldığını anladığım ilk zamanlar herkes gibi bende olayın ciddiyetini idrak edemediğimden olsa gerek, benim için önemli değil, ben öylede yakışıklıyım vb. aslı astarı olmayan bir çok söz sarf ettim.
Zaman geçtikçe, saçlarım azaldıkça çeşitli çözüm arayışlarına girmeye başladım. Bunlardan ilk olanları annemin tabiri yerindeyse koca karı ilaçları oldu tabii ki bir faydasını görmedim.
Daha sonra hepinizin bildiğinden emin olduğum hatta denediğinden, televizyonda reklamları dönen, sözde saç dökülmesi önleyici ilacı kullandım. Bir süre sanki yavaşlamıştı dökülme yada belki kendimi kandırdım neyse sonuç olarak bu ilaca olan inancım zamanla kayboldu ve bıraktım. Bıraktıktan sonra sanki saçlarım daha hızlı dökülmeye başladı ne olduğunu anlamadan saçlarımın %80'ini kaybetmiştim. Artık gezme saatlerimi akşam seçiyordum ki gün ışığı kelimi göstermesin, avm'lerde spotların altından geçemez olmuştum, insanlarla konuşurken kafamı öne eğmemeye, insanlara arkamı dönmemeye çalışır olmuştum hatta havuza denize giremez, yağmurda yürüyemez olmuştum. Bu örnekleri çoğaltabilirim ama uzatmayayım, bir çoğunuz büyük ihtimal benimle aynı zorlukları şuan yaşıyor. Zaten bu yazıyı okuyorsanız yüksek ihtimalle siz de bir çıkış yolu arıyorsunuz.

Her neyse ben bu bozuk psikolojiye daha fazla dayanamayarak kesin bir sonuç elde etmek istedim ve saç ektirmeye karar verdim.

Uzun süren araştırmalar yaptım ve sonunda bir firmada saç ektirdim. Saç ekimi ile birlikte işe yaradığını gördüğüm tek ilacı kullanmaya başladım. Bir kaç ay sonra bu ilaç gerçekten de zayıf saçlarımı güçlendirmeye başlamıştı. Yeni ekilen ve çıkan saçlarım ile birlikte kafamda bir şeyler oluşmuştu ve halimden memnundum. Ekilen saçlarım uzadıkça seyrek olduklarını düşünmeye başladım bu arada kullandığım ilacı ömür boyu kullanmam gerektiğini öğrendim ve bu mümkün değildi, yıkıldım.
Bir süre seyrek saçlarımı kapatmak için topik kullandım ve başlarda kısa süreli de olsa bana mutluluk verdi. Ancak zaman geçtikçe farklı problemler yaşamaya başladım. Kafama bir yerden su damlayacak diye düşünüyor, denize havuza nasıl girerim diye formüller arıyordum.
Zamanla ekilen saçların dışında kalan az ve zayıf saçlarımda iyice gözden kayboldular artık topik de kafamda bir tabaka olmaya başladı ve daha fazla bu strese dayanamayarak saçlarımı makine ile kazıttım. Zaman zaman saç ekimi için bir seans daha mı yaptırsam diye düşündüm.
Gözüm almıyordu çünkü basit bir işlem değildi tam 8 saat sürmüş, kafam delik deşik olmuş ve sonuç bence buna değmemişti. Tekrar bunu yaşamak istemiyordum.

Artık ümidimi kaybetmiştim, kelliği kabullenmek için kendimi hazırlıyordum ve uzun süre ekilen saçlarımı kazıtarak kullandım.
Bu arada bir de saç ekiminden kalan sıkıntılar vardı mesela kafamın saç alınan yani arka tarafında oluşan küçük delikler. Saçımı sürekli kazıttım için bunlarda biraz dikkat edildiğinde görülebiliyordu.
Her neyse bu süreçte, sık sık duyduğumuz keller karizma olur, çekici olur vb. safsatalarla avunmaya çalıştım.

İşte bu dönemlerde internette çaresizce yaptığım araştırmalarda protez saç seçeneğine rastladım, kısa bir süre neden olmasın diye düşünüp incelemeye başladım. Yine de düşünmüyordum çünkü komik bir şeydi.
Bazı ünlülerin resimlerini, videolarını gördüm sonra incelemeye ve düşünmeye başladım. Uzun süren inceleme ve düşünme aşamasından sonra internette örneklerini beğendiğim bir firma buldum, bulduğum bu firma ile görüşme kararı aldım.
Görüşmeye giderken bile yaptırabileceğimi düşünmüyordum.
Görüşme sonrası araştırmalarıma devam ettim fikirlerim ciddi anlamda değişmeye başlamıştı ve sorular sordum kendi kendime.

Protez saç neden komik ? Protez saç bir peruk mu ? Neden çekilen dişimiz yerine protez yaptırdığımızda komik olmuyor da saç olunca komik oluyor. Bunun cevabını biliyoruz aslında ama temelde benzer şeyler.
Evet saç da vücudumuzun bir parçası ve elimizde olmayan sebeplerden saçlarımızı kaybediyoruz.
Peki neden bir çözümü varken hemde dışarıdan bakıldığında hiç anlaşılmayacak ve belki de kendi saçlarımdan daha güzel duracak bir şeyi kullanmayayım.

Ve sonuç olarak mantığıma oturmuştu, başkaları garip karşılayacak diye görüntümü 100% değiştirecek, en az 5 yaş gençleştirecek bir çözümü belki de kullanma gereksinimi duyacağım son 5-10 yılda kullanmaya karar verdim.
Hayatımın en güzel senelerini kel geçirmek istemiyordum ve buna da mecbur değildim. Toplumda genel bir peruk mantığı olsa bile sonucun iyi olacağına ve doğal karşılanacağına inanıyordum.

Görüşmelerde kandırılıyormuş gibi hissetsem de, hatta bilsem de, siparişimi verdim. Saçım geldi ve uygulamaya gittim, ilk yapıldığından çok tuhaf hissettim kafamda farklı bir şey duruyor gibiydi. Aynaya bakınca şaşırıyordum.

Bu hislerim eve gidip saçı kendim taradığımda azalmaya başladı ve bir kaç gün içinde gözlerim tamamen alıştı.

Bana satış yapan arkadaşların yalanları, zamanla ortaya çıkıyordu bu insanda bir hayal kırıklığı yaratmıyor değil. Ancak sonuca odaklandım ve çok fazla takılmadım. 
İnsanlara yalan ile satış yapmak ilk etapta başarılı sonuç verse de, sürekli müşteriniz olacağı düşünüldüğünde büyük bir problem olmaktadır. 
İşte bende 2 arkadaşımla ortak bu sektöre hizmet vermeye karar verdim ve müşterisi olarak çalıştığım bir firmayı yalanlarından dolayı hiç düşünmeden terk ettim.
Yaklaşık olarak 1 yıldır protez saç kullanıyorum ve tüm samimiyetimle söylemeliyim gayet memnunum. Eğer kullanmıyor olsaydım şuan hemen gider bir protez saç yaptırırdım. 

Peki saç dökülmesi için en mükemmel çözüm bu mu ? hayır tabii ki değil, ancak günümüz şartlarında en iyi çözüm diyebilirim. 
Yukarıda da bahsettiğim gibi saç ekimi zahmetine karşılık alınan sonuçlar tatmin edici değil ve bu sektörün daha çok gelişmesi gerekiyor. 
Tahminimce en az 10 yıl daha saç ekiminden istenilen sonuçlar alınamayacak.

Artık siz de benim gibi çevrenizi düşünmeyi bırakın, "ne derler ? " demeyin, çünkü herkes çok beğenecek ve gerçekten mutlu olacaksınız. 

Hayat kısa, artık başkalarının düşüncelerini bırakıp, kendiniz için bir şeyler yapmanın tam zamanı !