+90 312 448 23 29
+90 505 120 89 75

Bizi takip edin

 1. Protez saç nedir ?

  Protez saç, adından da anlaşılacağı gibi dökülen saçların yerine uygulanan yapay saçlandırmadır. Gerçek insan saçından üretilebildiği gibi sentetik saçtan üretilenleri de vardır.

 2. Protez saç ekimi nedir ?

  Protez saç ekimi, saç ekiminde olduğu gibi saçların kafa derisine ekilmesi yerine ince bir tüle ya da deriye (polyurethane) ekildikten sonra saç dökülmesi olan bölgeye yapıştırılmasıdır.

 3. Protez saç nasıl yapılır ?

  Protez saç ince bir tül ya da polyurethane olarak adlandırılan deriye benzer ince bir madde üzerine gerçek insan saçı ya da sentetik saçlar ekilerek üretilir. Saçlar tek tek el ile işlenmekte ve işçiliği zahmetli bir işlemdir.

 4. Protez saç uygulaması nasıl olur ?

  Saç dökülmesi yaşanan bölgenin kalıbı çıkarılır ve ölçüsü alınır. Dalga, kalınlık, renk vb. saç özellikleri göz önünde bulundurularak yurt dışından anlaşmalı üretici firmaya üretim siparişi geçilir. 1-2 ay üretim süresinden sonra protez saç, saç dökülmesi yaşanan bölgeye özel yapıştırıcılar ile yapıştırılır.  Uygulama yaklaşık olarak 2 saat sürmektedir.

 5. Protez saç ömrü ne kadardır ?

  Evet protez saçın da bir ömrü vardır. Uygulanan saç zamanla dış etkenlere ve kullanıma bağlı olarak yıpranır ve yenilenmesi ya da tamir edilmesi gerekir. Protez saçın ömrü aynı zamanda yapıldığı malzemeye bağlı olarak da değişmektedir. Bazı malzemeler daha çabuk yıpranırken, bazıları daha uzun süre kullanılabilir. En dayanıksızından en dayanıklısına bir aralık vermek gerekirse; 1-12 ay arasında değişebilmektedir.

 6. Protez saç kolay çıkar mı ?

  Bakımları düzenli yapılmış bir protez saç, çekme, çarpma vb. sebeplerle kesinlikle çıkmaz. Özel çözücü maddeler kullanılarak çıkartılabilir. Bu konuda bakım süresi belirleyicidir.  

 7. Protez saç yapıştırıcıları

  Bir çok protez saç yapıştırıcısı vardır. Çoğunlukla beyaz, mavi olarak adlarılan bantlar kullanılmaktadır. Tercihe bağlı olarak sıvı yapıştırıcılar da kullanılabilmektedir. Protez saç yapıştırıcıları protez saç kullanımı için özel olarak üretilmektedir. Her hangi bir bant yada yapıştırıcı değildir.

 8. Protez saç modelleri

  Protez saç modeli diye ayrıca bir şey yoktur. Saçlar istenildiği gibi taranabilir, fön çekilebilir ve şekillendiriciler kullanılabilir.

 9. Protez saç bakımı

  Protez saç ünitesinin uygulanması esnasında yapıştırıcılar kullanılır. Yapıştırıcılar zamanla etkisini kaybetmeye başlar ve yenilenmesi gerekir. Saçların traş edilmesi, ünitenin temizlenmesi, gerek varsa boyanması ve yapıştırıcıların yenilenerek ünitenin tekrar uygulanması işlemlerinin bütünü protez saç bakımıdır.

 10. Protez saç fiyatları

  Protez saç fiyatları, bu hizmeti veren firmaya göre değişmektedir. Kişiye özel üretim yapan firmaların fiyatları, stok (hazır saç protezi) satan firmalara göre daha yüksektir. Hairsistem fiyatları için tıklayın.

 11. Protez saç kullanımı

  Kullanımı oldukça kolaydır. İlk kez protez saç kullanan bir kişi diğer alanlardaki protez uygulamalarında olduğu gibi bir süre kafasında bir şey olduğunu hissetmektedir. Zamanla bu his kaybolur ve vücudunun bir parçası olarak hissetmeye başlar.

 12. Neden protez saç ?    

      Sonuçları en etkileyici çözümdür ve geri dönüşü olan bir uygulamadır. Diğer yöntemler gibi cerrahi ve geri dönüşü olmayan operasyonlar gerektirmez.